Kulağınız mı çınlıyor?

Kulak çınlaması (Tinnitus), dışarıdan gelen sesli bir uyaran olmadan kişinin kulağında ses duymasına denir. Bu ses kişiden kişiye değişip çınlama, uğultu, rüzgar sesi veya bir makinenin çalışma sesi gibi şekillerde algılanabilir.

Uyku bozukluklarına ve hatta depresyona yol açabilen bu sesten muzdarip olduğunuzu düşünüyorsanız bir KBB hekimine danışmalısınız. Tedavisi henüz mümkün olmasa da, çeşitli yöntemlerle hayat kalitesi iyileştirilebilir. Bazı durumlarda ilaçlar ya da işitme cihazları (örneğin: http://bit.ly/2En4jhK) yardımcı olabilir.

Aşağıdaki ipuçları çınlamayla başa çıkmanızı kolaylaştırabilir. Bunlar doktor tavsiyesinin yerini tutmamakla birlikte, doktorun önereceği tedaviye ek olarak da uygulanabilir.

  • Stres yapmayın. Araştırmalara göre boşanma, sınavlar, yas gibi gerginlik ve duygusal stres yaratan durumlar çınlamayı tetikleyebiliyor.
  • Kulaklarınızı koruyun. Yüksek müzik ve gürültülü ortamlardan kaçınarak daha ileri bir işitme kaybından korunun. Gerektiğinde kulak koruyucu tıkaç kullanın: http://bit.ly/2EojEi3
  • Kafeini azaltın. Çay, kola, kahve, alkol gibi uyaranlar bazı kişilerde çınlamayı geçici olarak artırabilir.
  • Kan basıncınızı sürekli kontrol ettirin. Çınlamaya etkisi olabilen yüksek kan basıncını önlemek için tuz alımını kısıtlayın. 
  • İşe hemen yaramadığı için ilaç tedavisini yarım bırakmayın. Bazı ilaçların etki göstermesi zaman alabilir, sabırlı olun!
  • Aile ve arkadaşlarınızla konuşun. Çevrenizdekilerin desteğini hissetmek ve onlarla paylaşımda bulunmak mücadelenizde size yardımcı olabilir. 

Çınlamayla ilgili daha fazla bilgi ve randevu için Maxtone’a ulaşın: 444 47 74

 

kulak çınlaması

Maximum Görünmezlik

Şaşırtıcı derecede küçük boyutlar

Keşfet

Maximum Bağlantı

İşitme cihazlarınızla hayata bağlanın

Keşfet

Maximum
Şarj

Bu rahatlığı siz de yaşayın

Keşfet

Maximum
Hesaplı

Her cebe uygun çözüm

Keşfet
Gürüntüde anlama testi
Gürültüde anlamanızı test edin
Test Et
Ücretsiz Randevu Alın
Ücretsiz Randevu alın
Uzmanımız işitme testinizi yorumlasın
Uzmanımız İşitme
Testinizi Yorumlasın
Sgk katkısı ile işitme cihazı nasıl alınır
SGK Katkısı ile
işitme cihazı nasıl alınır?
İncele
Size en yakın maxtone
Size En yakın Maxtone
Bul
En yakın Maxtone Size en yakın maxtone şubesi Whatsapp destek hattı