İşitme Cihazı Kullanan Bebek ve Çocukların Ailelerine Tavsiyelerimiz

• Kulak kalıbı işitme cihazı kullanımında oldukça önemlidir. Özellikle bebek ve çocukların kulakları sürekli büyüdüğü için kulak kalıplarının düzenli değiştirilmesi gerekmektedir. Kulak kalıplarınızı iki ayda bir değiştirmeniz gerektiğini unutmayınız.

• Kalıpların hortumlarını ayda bir kere muhakkak değiştiriniz. Bozulmuş, tıkanmış ve yırtık hortumlar işitme kalitesini bozacağı gibi ötme sesinin de oluşmasına neden olur.

• Uzmanınızdan, işitme cihazının nasıl çalıştırıldığı, kulak kalıbının nasıl yerleştirildiği, pilinin nasıl değiştirildiğini, bebek kilidinin nasıl kullanıldığı ve cihazın genel bakımı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

• Çocukların pilleri yutma tehlikesi nedeniyle işitme cihazının pil yuvasını bebek kilidi ile kilitleyiniz. Her markanın farklı bebek kilidi olduğu için odyoloji uzmanınıza bu konuda danışabilirsiniz

• Kulak kiri, işitme cihazının performansını düşürür bu nedenle düzenli olarak KBB uzmanına gidip kulak kirini temizletmeniz gerekmektedir.

• Özellikle ileri ve çok ileri derecede işitme kayıplı çocukların seslere tepkileri zamanla oluşur. Bu yüzden işitme cihazını takar takmaz seslere belirgin bir tepki vermeyebilirler.. Evde çocuğunuzla bol bol iletişim halinde olmalı ve dili doğal çevresinde kazandırmayı amaçlamalısınız.

• İşitme cihazlarını düzenli kullanarak özel eğitim merkezlerinden işitsel sözel eğitim desteği almayı unutmayınız. İşitme kayıplarının birbirinden farklı olabileceğini ve çocuğunuzun işitsel gelişimini uzman kontrolünde düzenli aralıklarla takip etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Maximum Görünmezlik

Şaşırtıcı derecede küçük boyutlar

Keşfet

Maximum Bağlantı

İşitme cihazlarınızla hayata bağlanın

Keşfet

Maximum
Şarj

Bu rahatlığı siz de yaşayın

Keşfet

Maximum
Hesaplı

Her cebe uygun çözüm

Keşfet
Gürüntüde anlama testi
Gürültüde anlamanızı test edin
Test Et
Ücretsiz Randevu Alın
Ücretsiz Randevu alın
Uzmanımız işitme testinizi yorumlasın
Uzmanımız İşitme
Testinizi Yorumlasın
Sgk katkısı ile işitme cihazı nasıl alınır
SGK Katkısı ile
işitme cihazı nasıl alınır?
İncele
Size en yakın maxtone
Size En yakın Maxtone
Bul
maxtone

Türkiye'nin İşitme Merkezi

Yüksek teknoloji, yılları kapsayan

profesyonel hizmet ile tanışın.

En Yakın Maxtone

Hemen Ara

Whatsapp
En yakın Maxtone Size en yakın maxtone şubesi Whatsapp destek hattı Whatsapp destek hattı