İşitme Cihazı Fiyatları Neye Göre Değişir?

İşitme cihazları, çeşitli nedenlerden dolayı farklı fiyat aralıklarında sunulmaktadır. Bu farklılıklar, cihazın markası, kanal ve bant sayısı, duyduğunu ayırt etme oranı, dışarıdaki gürültüleri baskılama yeteneği ve dayanıklılığı gibi faktörlerden kaynaklanmaktadır. Kendi deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, işitme kaybı olan bir kişi için %50 duyma kaybına sahipse, 2500 TL'lik bir cihaz tercih edebilirken daha yüksek kaliteli modeller için 10.000 TL'ye kadar ödeme yapmak gerekebilir. Her firma, işitme cihazları için farklı fiyatlandırma politikaları benimsemekte ve bu da farklı modeller arasında fiyat farklarına yol açmaktadır.

İşitme Cihazı Fiyatları Neye Göre Değişir?

İşitme cihazı fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu faktörler arasında işitme kaybının türü, konuşmayı anlama yeteneği, işitme kaybının derecesi ve kişisel gereksinimler önemli rol oynar. Kendi deneyimlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki, işitme cihazı almak için öncelikle bir işitme merkezine başvurmanız gerekmektedir. Burada işitme uzmanı veya KBB hekimi tarafından işitme testleri yapılır ve işitme cihazının gerekli olup olmadığı değerlendirilir. İşitme cihazının önerilmesi durumunda, bir işitme merkezine giderek işitme uzmanıyla birlikte işitme ihtiyaçlarınızı değerlendirebilirsiniz.

İşitme kaybınızın derecesine, konuşmayı anlama becerinize, kulak yapınıza ve kişisel dinleme gereksinimlerinize göre uygun bir işitme cihazı modeli size önerilecektir. İşitme kaybı derecesi, anlama becerisi ve kişisel kullanım gereksinimlerine en uygun cihazın belirlenmesi, işitme cihazı fiyatını etkileyen en önemli faktörlerdir.

Teknik özellikler de işitme cihazı fiyatlarını etkileyen bir diğer faktördür. İşitme cihazlarının çevre seslerini analiz edebilme, konuşma ve gürültü seslerini ayırt edebilme, sesleri dengeleyebilme, ses kaynaklarının yönünü doğal bir şekilde sunabilme gibi özellikleri, işitme cihazının teknolojik platformunu belirler ve fiyatını etkiler. Örneğin, daha gelişmiş teknolojiye sahip işitme cihazları, daha yüksek fiyatlarla satışa sunulabilir.

Bununla birlikte, işitme cihazı fiyatlarına etki eden diğer faktörler arasında çınlama sorunu yaşayan hastalar için tinnitus rahatlatıcı özelliklere sahip cihazlar, işitme cihazının Bluetooth bağlantısı ile diğer akıllı cihazlara kablosuz bağlanabilme özelliği, şarj edilebilir işitme cihazları gibi seçenekler de bulunmaktadır. Bu özelliklerin varlığı veya yokluğu da işitme cihazı fiyatlarını etkileyebilir.


Maximum Görünmezlik

Şaşırtıcı derecede küçük boyutlar

Keşfet

Maximum Bağlantı

İşitme cihazlarınızla hayata bağlanın

Keşfet

Maximum
Şarj

Bu rahatlığı siz de yaşayın

Keşfet

Maximum
Hesaplı

Her cebe uygun çözüm

Keşfet
Gürüntüde anlama testi
Gürültüde anlamanızı test edin
Test Et
Ücretsiz Randevu Alın
Ücretsiz Randevu alın
Uzmanımız işitme testinizi yorumlasın
Uzmanımız İşitme
Testinizi Yorumlasın
Sgk katkısı ile işitme cihazı nasıl alınır
SGK Katkısı ile
işitme cihazı nasıl alınır?
İncele
Size en yakın maxtone
Size En yakın Maxtone
Bul
maxtone

Türkiye'nin İşitme Merkezi

Yüksek teknoloji, yılları kapsayan

profesyonel hizmet ile tanışın.

En Yakın Maxtone

Hemen Ara

Whatsapp
En yakın Maxtone Size en yakın maxtone şubesi Whatsapp destek hattı Whatsapp destek hattı